24.03.2010

Stieg Larsson „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”

W dniu 24.03.2010 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przybyło na nie osiem osób, aby porozmawiać o głośnej szwedzkiej powieści kryminalnej Stiega Larssona „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, stanowiącej pierwszą część trylogii „Millenium”.

Choć w gronie klubowiczów są osoby o bardzo różnych upodobaniach czytelniczych, zgodnie uznano, że książka Larssona jest chlubą swojego gatunku. Doskonale skonstruowana i pomimo licznych wątków, niezwykle klarowna a przy tym trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Uczestnicy spotkania podzielili się wrażeniami, jakie wywarła na nich powieść, ale także informacjami na temat, nieżyjącego już niestety, autora. Okazał się on barwną, nietuzinkową osobą, z dużym bagażem życiowych doświadczeń, które wykorzystał w swych książkach. Jako dziennikarz śledczy i działacz społeczny, zawarł w nich wiele wątków, dzięki którym dowiadujemy się o niektórych faktach historycznych Szwecji, a także o kilku problemach natury społeczno-politycznej.

Spotkanie zakończono pytaniami o dostępność kolejnych tomów „Millenium”, aby dowiedzieć się co nowego przydarzyło się Mikaelowi i jego nieodłącznej towarzyszce Lisbeth Salander.

 

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW