Sławomir Koper „Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej”

Do niezwykle udanych zaliczyć trzeba spotkanie naszego klubu, które miało miejsce 28.06.2012 r.,

a więc tuż przed sezonem letnich urlopów i wyjazdów klubowiczów. A to za sprawą książki Sławomira Kopra „Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej”, która była przedmiotem ożywionej dyskusji.

Okres międzywojenny w historii kultury polskiej to eksplozja nieprzeciętnej miary artystów, którzy cieszyli się wówczas wyjątkowym uznaniem a których wielkość tylko potwierdzały przyszłe pokolenia. Dlatego zarówno  ich życie artystyczne jak i prywatne wzbudza wciąż spore zainteresowanie. Atrakcyjność tematyki to niewątpliwie duży walor tej książki ale dochodzi tu jeszcze sposób w jaki Sławomir Koper tę treść nam podaje. To prawdziwa kopalnia anegdot, ciekawostek, skandali i często nie znanych powszechnie faktów przybliżonych czytelnikowi  w sposób lekki i łatwy w odbiorze. Uwagę przyciąga również bibliografia, która pozwala sięgnąć do źródeł, bądź znaleźć jeszcze inne pozycje warte przeczytania.

Książkę czyta się błyskawicznie, chętnie wraca się do wielu jej  fragmentów i mimo pojawiających się zarzutów i słów krytycznych w opinii czytelniczej pod adresem tej publikacji, my tę książkę gorąco polecamy do przeczytania!

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW