Szymona Hołowni „Ludzie na walizkach. Nowe historie”

23.04.2013 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Tarnobrzegu dyskutowali o książce Szymona Hołowni „Ludzie na walizkach. Nowe historie”. Książka zawiera 20 rozmów z ludźmi, którzy stanęli w obliczu ciężkich doświadczeń. Wśród nich są osoby zmagające się z własnym cierpieniem, stojące w obliczu nieuchronnej śmierci, osoby żyjące blisko cierpiących, lub takie które w różnych okolicznościach utraciły swoich najbliższych.

Autor rozmawia m.in. z Agnieszką Kowalską, żoną zmarłego aktora Macieja Kozłowskiego, z chorą całe życie Janiną Ochojską, z towarzyszącym śmiertelnie chorym dzieciom o. Filipem Buczyńskim, z tracącym wzrok dziennikarzem Robertem Więckowskim, z Bogusławem Kaczyńskim po przebytym udarze mózgu, z nieżyjącą już w chwili obecnej, niezwykle ciężko doświadczonej chorobami swoich dzieci i własną chorobą Dominiką Roqueplo oraz innymi osobami, które  prowadzącemu rozmowę powierzają  swoje głębokie przemyślenia.

Książka dla jednych jest  przejmująca i smutna, przywołująca własne, przykre wspomnienia  o bliskich, którzy odeszli i przypominająca o kruchości życia, dla innych jest próbą oswajania śmierci oraz wskrzeszenia  nadziei, że człowiek mimo wszystko potrafi odnaleźć spokój wobec śmierci i pogodzić się z jej nieuchronnością. Wywołuje refleksję nad tym, co tak naprawdę liczy się w życiu.

 

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW