dsc 0176Od 19 lutego wznowiła swoją działalność w nowym lokalu przy ul. Konfederacji Dzikowskiej 12/26/27 Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Przestronna, nowoczesna, doposażona w sprzęt i nowy księgozbiór spełnia oczekiwania zarówno dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

Filia mieści się w dużych, funkcjonalnych pomieszczeniach, w których prowadzi swoją działalność w oparciu o blisko 13 tys. książek, prasę bieżącą, bezpłatny dostęp do Internetu na 4 stanowiskach komputerowych. Specjalnie dla dzieci przystosowana sala, wyposażona w kolorowe mebelki, telewizor, matę do gier i zabaw ruchowych, zabawki dla dzieci, liczne gry planszowe, puzzle daje nowe możliwości organizowania różnorodnych zajęć edukacyjnych.

Uroczyste przecięcie wstęgi, przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, Bożenę Kapuściak - zastępcę Przewodniczącego Rady Miasta, Annę Orlińską - mieszkankę osiedla Dzików oraz Marlenę Średzińską - kierownika Filii, otworzyło podwoje biblioteki dla czytelników.

Nowy lokal poświęcił ks. Jan Zając - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.