DSC 0038mmm

Tradycyjnie już na początku nowego roku rozstrzygnięty został konkurs „Czytelnik Roku 2020”. Zgodnie z Regulaminem, spośród wszystkich czytelników Biblioteki, komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Monika Sadkowska – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów, Informacji i Promocji, Ewa Zalas-Jagodzińska – pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej oraz Alina Byczek – kierownik Filii nr 2, wyłoniła w trzech kategoriach wiekowych najlepszych czytelników.

Tytuł Czytelnika Roku 2020 zdobyli:

• w kategorii I – 6 – 12 lat,     Maja Nowak (358 książek)
  • w kategorii II – 13 – 18 lat,   Kacper Maszkowski (149 książek)
  • w kategorii III – dorośli, Małgorzata Hałka (467 książek)

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali: Kacper Krzemiński, Łucja Sapielak, Aleksandra Buczek, Julia Brzęczka, Daria Brzozowska, Emilia Mierzwa, Zuzanna Ziętkowska, Piechota Emila, Małgorzata Szady, Małgorzata Woźniak, Krystyna Todor, Marta Bąk.

Obostrzenia wynikające z pandemii uniemożliwiły organizację uroczystego podsumowania konkursu. Indywidualnie 19.01.2021 roku nagrody wręczyli Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Stanisława Mazur – dyrektor Biblioteki.

Gratulujemy laureatom osiągnięcia wysokich wyników czytelniczych i zachęcamy wszystkich czytelników do udziału w rywalizacji o tytuł Czytelnika Roku w kolejnej edycji konkursu.