galeriaoknoGaleria „Okno” na wystawie „Wędrówki po mieście” prezentuje prace siedemnastu  tarnobrzeskich twórców.  Ich wiosenne spacery były inspiracją do zatrzymania  miłych chwil w obiektywie, na papierze czy płótnie. Niektórzy uwiecznili te chwile w rzeźbie, kolażach przestrzennych lub grafice komputerowej.

W Tarnobrzegu architektura sąsiaduje z parkiem, lasem, jeziorem i Wisłą. Mogą mu tego pozazdrościć inne polskie miasta. Mieszkańców spotyka się spacerujących, jeżdżących rowerami, żeglujących na jeziorze i rzece. Dużym walorem naszego miasta jest jego położenie. Czy najważniejsze są zabytki i ciekawe imprezy? Może właśnie spokój w czasie ciągłego pędu jest tym, czego teraz się szuka? Odkrywać go i zamykać w szufladach pamięci na niewesołe chwile. Autorzy prac mają tę zdolność, którą odkrywają przed widzami.

Wystawę można oglądać od 21 maja do 24 czerwca 2019 roku.