dsc 0103W dniu 26 października, w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej 6-latki z Przedszkola nr 3 w Tarnobrzegu poznawały magiczny świat matematyki. Z fragmentu książki Grzegorza Kasdepke  „ Do trzech odlicz” dowiedziały się ,że „ matematyka wprowadza człowieka w błąd ( …) jeżeli ktoś jej nie zna  za dobrze..”.

W czasie matematycznych zabaw maluchy udowodniły, że doskonale znają wszystkie cyfry, rozpoznają figury geometryczne, potrafią je narysować, a przy pomocy swoich  paluszków wspaniale radzą sobie z dodawaniem i odejmowaniem. Przygoda matematyczna w bibliotece na długo pozostanie w pamięci dzieci, które obiecały, że ponownie odwiedzą bibliotekę przy okazji kolejnych zdobywanych w przedszkolu wiadomości o dzieleniu i mnożeniu cyferek.