pierwsze zdjęcie1Niezwykłe spotkanie, którego bohaterką była dziecięca książeczka, miało miejsce w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej. Okazją do jego organizacji stał się obchodzony 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto, które ustanowione zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) w dzień urodzin jednego z najpopularniejszych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena.

Promowanie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych, to idea przyświecająca organizowanym w tym dniu wydarzeniom. Dzieci z Przedszkola „Bajka” uczestniczące w świątecznym spotkaniu, po wysłuchaniu wierszowanej opowieści Danuty Wawiłow pt. „Posłuchajcie bajki nowej prostokątnej i kwadratowej”, z zaangażowaniem wykonywały przygotowane zadania. Rozpoznawały podstawowe figury geometryczne, wcieliły się w role ilustratorów książek dla dzieci tworząc kolorowe postaci z trójkątów, kółek, kwadratów i prostokątów, bawiły się, a nawet śpiewały bajkową piosenkę. Uwagę przedszkolaków przyciągnęły wyeksponowane na okolicznościowej wystawce książeczki. Dzieci przeglądały je z ciekawością i zainteresowaniem. Na zakończenie spotkania pięciolatki pochwaliły się swoimi bajkowymi ilustracjami, o których chętnie opowiadały. W ten sposób uczciły bohaterkę wydarzenia – książeczkę dla dzieci.