DSCN7441mDzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, obchodzony był hucznie w agendach i filiach bibliotecznych. Kierowniczka filii nr 8 na Przywiślu odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 2 w Tarnobrzegu by przeczytać im książeczkę pt. „Nie bój się misiu!”, a bibliotekarka z Oddziału dla dzieci filii nr 1 na Serbinowie Przedszkole nr 17. Filia nr 1 gościła także 3-latki z Przedszkola nr 12 oraz 5-cio i 6-ciolatki z Przedszkola Katolickiego.

Piosenka „Jadą, jadą misie” odśpiewana na początku spotkania wprowadziła dzieci w dobry nastój, a obejrzana prezentacja multimedialną przybliżyła im historię związaną z powstaniem tej uwielbianej przez dzieci na całym świecie zabawki.  W dalszej części przedszkolaki opowiadały o swoich ukochanych misiowych pluszakach. Obejrzały albumy przyrodnicze prezentujące różne gatunki niedźwiedzi, z radością uczestniczyły w zabawie „Stary niedźwiedź  mocno śpi”, wysłuchały bajeczki „Jak dobrze mieć sąsiadów”, obejrzały film o misiach a także odgadywały imiona znanych z książek i filmów bajkowych misiowych bohaterów. Następnie obdarowane specjalnie wykonanymi z balonów misiami w wesołych humorach opuściły bibliotekę. W filii nr 7 na osiedlu Dzików, najmłodsi czytelnicy, w tym uczestnicy projektu „Mała książka, wielki człowiek”, bawili się równie dobrze. Zaproszone do biblioteki dzieci wysłuchały wierszyków o misiach oraz opowieści o Misiu Tulisiu, a także brały udział w licznych grach i zabawach, tj. „Jedzie pociąg”, „Jedna łapka, druga łapka”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy rysowaniu misia z zamkniętymi oczami.