Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Malarstwo Marka Zdybka” PDF Drukuj Email

Powiększ!


Autor eksponowanych obrazów Marek Zdybek urodził się w 1964 roku w Dwikozach. Obecnie mieszka w Słupczy k. Dwikóz. Rodzinnie związany z Tarnobrzegiem. Z zawodu jest malarzem budowlanym. Od dzieciństwa interesował się malarstwem i sztuką.

Więcej…
 
Witamy w wiosce Smerfów PDF Drukuj Email

Powiększ!


W bajkach napisanych i zilustrowanych przez belgijskiego ilustratora i autora komiksów Pierre Culliford, znanego jako Peyo bohaterami są Smerfy. Przygody niebieskich stworków znane są dzieciom na całym świecie. Pięknie ilustrowane bajki doczekały się również adaptacji filmowych. Corocznie, dzień 25 czerwca,  obchodzony jest jako Światowy Dzień Smerfa.

Więcej…
 
To już wakacje! PDF Drukuj Email

Powiększ!


W dniu 19 czerwca w Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się uroczyste zakończenie zajęć plastycznych, które od września 2016 r. prowadziła plastyk biblioteki Mariola Gadowska.

Więcej…
 
Bajka prawdziwa o siarce czyli o żółtym polskim złocie PDF Drukuj Email

Powiększ!


W środę 14 czerwca Adam Wójcik-Łużycki promował swoją najnowszą publikację "Bajkę prawdziwą o siarce czyli o żółtym polskim złocie". Mieszkańcy miasta, którzy przybyli na spotkanie z autorem dowiedzieli się, że książka ta jest nietypowym zapisem historii tarnobrzeskiej siarki.

Więcej…
 
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom PDF Drukuj Email

Powiększ!


Obchody XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które przebiegały pod hasłem "Czytanie zbliża", w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej zainaugurował Prezydent Miasta Tarnobrzega - Grzegorz Kiełb.

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 - Spotkania z autorami PDF Drukuj Email

Powiększ!


Prawdziwą gratką dla dzieci były, w dniach 24 i 25 maja, spotkania z autorami książek, współpracującymi z Wydawnictwem Diecezjalnym- Joanną Krzyżanek, Łukaszem Zabdyrem  oraz Ewą Stadtmuller.

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 - Dyskusja panelowa PDF Drukuj Email

Powiększ!


„Książki dla całej rodziny”, to również temat dyskusji panelowej, jaką poprowadził 24 maja tarnobrzeski krytyk literacki - Grzegorz Kociuba.

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 - Maraton czytania bajek PDF Drukuj Email

Powiększ!


Maraton czytania bajek Doroty Kozioł "Dzieci - Dzieciom", to kolejna impreza czytelnicza zorganizowana w dniu 29 maja, w ramach projektu "Wszystkie drogi prowadzą do książki". Maraton uroczyście rozpoczęła sama autorka i przeczytała swoją ulubioną legendę "Jak Halina Krępianka Sandomierz uratowała".

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 - Wycieczka PDF Drukuj Email

Powiększ!


Realizację projektu "Wszystkie drogi prowadzą do książki" zakończyła wycieczka do Wydawnictwa i Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu dla dzieci biorących udział w Maratonie czytania.

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 - Kiermasz książek PDF Drukuj Email

Powiększ!


Spotkaniom autorskim towarzyszył kiermasz książek Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu oraz księgarni Nova w Tarnobrzegu. Czytelnicy mogli nabyć w cenie promocyjnej wiele tytułów autorów goszczących w ramach programu w bibliotece, mogli również porozmawiać z autorami i uzyskać autograf.

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 PDF Drukuj Email

Powiększ!


W poniedziałek, 22.05. br., odbyły się pierwsze imprezy zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach programu "Wszystkie drogi prowadzą do książki", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…
 
Wszystkie drogi prowadzą do książki PDF Drukuj Email

Powiększ!


Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu od 22 do 31 maja b.r. realizuje zadanie "Wszystkie drogi prowadzą do książki". W jego bogatym programie znajdują się spotkania autorskie z Joanną Krzyżanek,  Łukaszem Zabdyrem, Ewą Stadtmüller, o. Leonem Knabitem i Wojciechem Bonowiczem.

Więcej…
 
Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego PDF Drukuj Email
czwartek, 29 czerwca 2017 00:00

Powiększ!


Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu w roku bieżącym realizuje 3 zadania w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłoszonych na 2017 rok.


Po uzyskaniu pozytywnej oceny złożonych przez MBP wniosków w programach „Promocja czytelnictwa”,  „Infrastruktura kultury” i „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” dofinansowanie ze środków MKiDN uzyskały następujące zadania: „Wszystkie drogi prowadzą do książki”, „Zakup wyposażenia dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu” i „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Łącznie ze środków MKiDN  Biblioteka uzyskała dofinansowanie w wysokości  126.480,00 złotych, w tym  w ramach poszczególnych programów:

„Promocja czytelnictwa”  – 8.300,00 zł,

„Infrastruktura kultury” – 79.180,00 zł,

"Zakup nowości wydawniczych" –39.000,00 zł.

Zadanie „Wszystkie drogi prowadzą do książki” realizowane będzie od 22 do 31 maja br. a w jego bardzo bogatym programie znajdują się, między innymi, spotkania autorskie z Joanną Krzyżanek, Łukaszem Zabdyrem, Ewą Stadmuller, o. Leonem Knabitem i Wojciechem Bonowiczem. Przeprowadzona zostanie dyskusja nt. czytania i doboru książek dla całej rodziny, spotkanie z Dorotą Kozioł i maraton czytania bajek dla dzieci. Prawie przez miesiąc czynna będzie wystawa „Książki dla całej rodziny”, na której swój dorobek wydawniczy zaprezentuje Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu. W dniach 25-26 maja odbędzie się kiermasz książek Wydawnictwa Diecezjalnego oraz nowości wydawniczych autorów biorących udział w spotkaniach i warsztatach z najmłodszymi czytelnikami.

Środki uzyskane w ramach programu „Infrastruktura kultury” przeznaczone zostaną na doposażenie w sprzęt specjalistyczny i komputerowy  pracowni digitalizacji zbiorów, czytelni i oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej. Utworzenie nowych stanowisk z dostępem do komputera i Internetu dla użytkowników pozwoli na poszerzenie zakresu usług świadczonych przez bibliotekę. Zakupione zostaną również nowe komputery na stanowiska obsługujące czytelników. Wymiana starego, wyeksploatowanego  sprzętu komputerowego pozytywnie wpłynie na szybkość obsługi użytkowników, korzystanie z katalogów oraz przeglądanie własnych kont przez czytelników.

W ramach programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”  w nowości wydawnicze uzupełniany będzie księgozbiór MBP. Z dotacji  zakupionych zostanie około 1.600 woluminów, które systematycznie trafiać będą do rąk czytelników.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 1059
Odsłon : 1180420