Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Noc Bibliotek 2017 PDF Drukuj Email

Powiększ!


Co można robić w bibliotece nocą? O tym mogli przekonać się w sobotę, 3 czerwca, wszyscy ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie biblioteki w osiedlu Miechocin. „Czytanie porusza”- to hasło Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, mającej na celu zachęcanie w sposób niekonwencjonalny do czytania i odwiedzania bibliotek. Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka przygotowała bogaty, atrakcyjny program, w którym każdy mógł znaleźć coś „poruszającego” dla siebie.

Więcej…
 
Tarnobrzeg w starej fotografii PDF Drukuj Email
piątek, 19 maja 2017 00:00

Powiększ!


W związku z obchodami kolejnej już 424 rocznicy nadania praw miejskich Tarnobrzegowi, w galerii „Okno”, od 18 maja prezentowana jest wystawa „Tarnobrzeg w starej fotografii”.

Więcej…
 
Biblioteka. Oczywiście! PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 00:00

Powiększ!


Jak co roku, od 8 do 15 maja, włączyliśmy się do obchodów Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna, XIV edycja ogólnopolskiego programu promującego czytelnictwo i bibliotekę, obchodzona była pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Z tej okazji w Bibliotece Głównej i 8 jej filiach odbyło się 26 różnych wydarzeń czytelniczych pokazujących bibliotekę jako instytucję, która zaspokaja różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze.

Więcej…
 
Regulamin konkursu "Czytelnik Roku 2017" PDF Drukuj Email
Powiększ!

Kolejny już raz zapraszamy naszych czytelników do rywalizacji o tytuł „Czytelnika Roku”.  W konkursie udział może wziąć każdy, kto posiada kartę biblioteczną i korzysta ze zbiorów Biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i udziału w konkursie.

 
Jak rozmawiać trzeba z psem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 maja 2017 00:00

Powiększ!


W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” 9 maja 2017 r. w Filii nr 1 MBP w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Wilamowską z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”, na które zostali zaproszeni uczniowie II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Więcej…
 
Maraton czytania bajek "Dzieci - dzieciom" PDF Drukuj Email
piątek, 05 maja 2017 00:00
Więcej…
 
Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście! PDF Drukuj Email
czwartek, 27 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

 

Tradycyjnie, w dniach od 08 do 15 maja, obchodzony jest Tydzień Bibliotek ustanowiony w 2003 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W roku bieżącym obchodzimy XIV edycję święta bibliotekarzy i bibliotek, której hasłem przewodnim jest „Biblioteka. Oczywiście!”.

Więcej…
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email
wtorek, 18 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

 

Pracownicy i czytelnicy naszej Bibliotekii włączyli się do zbiórki książek dla Miejskiej Biblioteki w Cieszynie, której zbiory, komputery, sprzęt biblioteczny spłonęły podczas pożaru z 29/30 stycznia. Przekazaliśmy ponad 100 książek literatury pięknej wydanych po 2007 roku.

 
Konkurs "Najpiękniejsza zakładka do książki" PDF Drukuj Email
piątek, 14 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

 

W związku ze zbliżającą się XIV edycją ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek, Filia nr 1 ogłasza konkurs plastyczny na "Najpiękniejszą zakładkę do książki". Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych z klas I - VI, do których adresowany jest konkurs.

Więcej…
 
Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Włoskie wspomnienia” - Italia wiosną w obiektywie Jakuba Kozioła” PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

 

Jakub Kozioł mieszka i tworzy w Tarnobrzegu. Ma 23 lata. Od 6 lat jego największą pasją jest fotografia krajobrazowa. Z podróży po świecie i Polsce przywozi zapisane w kadrze wspomnienia, które są oknem na postrzegany przez niego świat.
Więcej…
 
Wystawa "Julian Kawalec w gąszczu bram" PDF Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej od 19 kwietnia do 17 maja prezentowana jest wystawa biograficzna "Julian Kawalec w gąszczu bram", przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. W październiku ubiegłego roku minęła 100 rocznica urodzin Juliana Kawalca (1916-2016) - pisarza, którego bogata twórczość wpisuje się w nurt literatury wiejskiej.
Więcej…
 
Podsumowanie konkursu „Moja ulubiona bajka” PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

 

7 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja ulubiona bajka”. Konkurs był jedną z form towarzyszących prezentacji wystawy  „Wilk i Zając - ja ci pokażę”.

Więcej…
 
„Dziennikarstwo dla każdego” - wywiad z prezydentem PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!


Gdzie ukazała się najstarsza europejska gazeta, kto w dawnych wiekach pełnił rolę korespondenta? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące historii prasy i mass mediów poznali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Akademii Miechocińskiej w Tarnobrzegu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 1059
Odsłon : 1180435