Od 16 marca do 15 kwietnia w MBP w Tarnobrzegu prezentowana była wystawa "Marc Chagall - Ilustracje do Biblii i inne litografie". Zbiory udostępnione przez firmę Lep Art Consulting, zaprezentował Jakub Lep w czasie wernisażu wystawy.
Ilustracje do Biblii z cyklu "La Bible" z 1956 roku to główna część wystawy, którą można było zobaczyć w MBP. Tematyka biblijna stała się w latach 50-tych głównym wątkiem pracy malarza. Był przekonany, że cierpienie, jakie podczas wojny zaznały jej ofiary, mogli zadać jedynie ludzie nie znający Biblii. Zapragnął stworzyć Biblię w obrazach, aby inni odkryli ją poprzez łatwiejsze w odbiorze wrażenia wizualne, bo jak powiedział: "Nie przeczytałem Biblii, ja ją wyjaśniłem."
Poza ilustracjami do Biblii na wystawie możemy zobaczyć też zbiór wybranych grafik o różnej tematyce. W pracach tych odnaleźć można wiele lubianych przez artystę motywów. Pojawia się m.in. subtelna i pogodna tematyka miłosna, latające pary zakochanych symbolizujące przezwyciężenie przeciwności losu i zbliżenie się ku jedności.
Prezentowana jest też tematyka cyrkowa, której postacie jak mawiał Chagall przypominają mu melancholiczne postacie niektórych obrazów religijnych. Barwny świat cyrku z akrobatami na trapezie i wesoło smutnymi clownami fascynowały artystę aż do śmierci.