W ramach współpracy Filii nr 2 z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w dniach 10 luty, 2 i 4 marzec 2016r., odbyły się lekcje biblioteczne pt. ”Poznajemy bibliotekę”. Filię odwiedzili uczniowie.

Zapoznali się z regulaminem biblioteki i jej zbiorami oraz uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, których celem było przygotowanie młodzieży do korzystania ze zbiorów oraz katalogów on-line. Oprócz tego uczniom zaprezentowana została strona internetowa, na której znajdują się różne informacje dotyczące działalności wszystkich bibliotek funkcjonujących w sieci MBP. Lekcje, przeprowadzone przez kierownik Filii nr 2 Alinę Byczek oraz wychowawczynie, panie Zofię Motykę, Annę Baran i Beatę Kuklę- Oszajcę oraz pobyt w filii zachęciły młodzież do czytania, czego dowodem były ponowne, indywidualne już odwiedziny filii i wypożyczenie książek.