Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego PDF Drukuj Email
czwartek, 29 czerwca 2017 00:00

Powiększ!

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu realizuje w roku bieżącym 2 zadania w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłoszonych na 2017 rok. Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskały zadania w ramach programów:

1)      „Promocja czytelnictwa” –„ Wszystkie drogi prowadzą do książki”

2)      „Infrastruktura kultury” – „Zakup wyposażenia dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu”,

Łącznie ze środków MKiDN MBP uzyskała dofinansowanie w wysokości 87.480,00 złotych, w tym:

1)      Promocja czytelnictwa                  – 8.300,00 zł,

2)      Infrastruktura kultury                  – 79.180,00 zł,

Zadanie „Wszystkie drogi prowadzą do książki” realizowane będzie w MBP od 22 do 31 maja br. a w jego bardzo bogatym programie znajdują się, między innymi,  spotkania autorskie z Joanną Krzyżanek, Łukaszem Zabdyrem, Ewą Stadmuller, o. Leonem Knabitem i Wojciechem Bonowiczem. Przeprowadzona zostanie dyskusja nt. czytania i doboru książek dla całej rodziny, spotkania z Dorotą Kozioł i maraton czytania bajek dla dzieci. Prawie przez miesiąc czynna będzie wystawa „Książki dla całej rodziny”, na której swój dorobek wydawniczy zaprezentuje Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu. W dniach 24-25 maja odbędzie się kiermasz książek Wydawnictwa Diecezjalnego oraz autorów biorących udział w spotkaniach, warsztatach z najmłodszymi czytelnikami.

Środki uzyskane w ramach programu „Infrastruktura kultury” przeznaczone zostaną na doposażenie w sprzęt specjalistyczny pracowni digitalizacji zbiorów, Oddziału dla Dzieci Biblioteki Głównej oraz utworzenie nowych stanowisk z dostępem do komputera i Internetu dla użytkowników Czytelni Głównej i Oddziału dla Dzieci. Ponadto zakupione zostaną nowe komputery na stanowiska obsługujące czytelników. Zakup nowego sprzętu komputerowego pozwoli na wymianę starego, wyeksploatowanego  co  pozytywnie wpłynie na szybkość obsługi użytkowników,  dostęp do  indywidualnych kont czytelników Mak+ oraz pozwoli na poszerzenie usług świadczonych przez bibliotekę.