Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Spotkania Najmłodszych w Krainie Literatury PDF Drukuj Email
czwartek, 06 kwietnia 2017 00:00

Powiększ!

Niezwykle ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować nawyki czytelnicze. Poprzez wizyty w bibliotece, głośne czytanie czy też zajęcia literacko –językowe dzieci zaprzyjaźniają się z książkami na całe życie.

Na przełomie marca i kwietnia dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Tarnobrzegu „Bajkowa Chatka” wzięły udział w 2 spotkaniach w FILII NR 4 – OSIEDLE MOKRZYSZÓW.

Panie  Dominika Wilk oraz Grażyna Kozioł podczas pobytu w bibliotece 29 marca   przeprowadziły wraz z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu zajęcia literacko-językowe „Jem zdrowo i kolorowo”. Przedszkolaczki  wysłuchały wierszy o owocach w  inscenizacji autorstwa Urszuli  Kozłowskiej w języku polskim oraz angielskim. Oczywiście nie mogło również zabraknąć bardzo znanego wiersza J. Brzechwy, pt. „ Na straganie”. W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM dzieci goszczące 3 kwietnia  w Filii z  uwagą wysłuchały opowiadań z książeczki Ewy Mleczko, pt. „Smoczek Marian z Drakosławic ” oraz wykonały ilustracje literackiego bohatera.

Każde spotkanie w bibliotece kończyło się oglądaniem bajek, graniem w gry planszowe , próbami układania puzzli oraz zapewnieniami o bardzo mile spędzonym czasie.

Powiększ!