Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom PDF Drukuj Email

Powiększ!

Obchody XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które przebiegały pod hasłem "Czytanie zbliża", w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej zainaugurował Prezydent Miasta Tarnobrzega - Grzegorz Kiełb.

Nie było to jedyne spotkanie prezydenta z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Kilka dni później gościł w Filii nr 1, gdzie również czytał dzieciom. W czasie trwania akcji najmłodszym czytali również: dr Beata Zięba Kołodziej- dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ w Tarnobrzegu, Grzegorz Biela – pasjonat historii oręża polskiego oraz bibliotekarze. Z dziećmi z Filii nr 2  w ogrodzie MOPR spotkali się pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu. Również młodzi czytelnicy bardzo chętnie włączyli się do akcji. W maratonie czytania książki Astrid Lindgren „Lotta z ulicy Awanturników”, zorganizowanym w Filii nr 1, udział wzięli uczniowie z kl. III Szkoły Podstawowej nr 10, natomiast w Filii nr 3 z programem "W krainie legend i baśni" wystąpił Młodzieżowy Teatr Amatorski z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. W Bibliotece Głównej obchody uatrakcyjnił występ teatrzyku szkolnego "Kabarecik" działającego w Szkole Podstawowej nr 10, pod kierunkiem Danuty Drałus i Jolanty Chamery. Inscenizacja uwspółcześnionej wersji "Pinokia" w wykonaniu "Kabareciku" pokazała, że pochodząca z XIX wieku opowieść jest ponadczasowa i zachwyca także nowe pokolenia widzów. W tym roku również bibliotekarze poprowadzili szereg spotkań głośnego czytania dla swoich czytelników, których preferencje czytelnicze są im dobrze znane. Dlatego z  dużą starannością dobierali lektury, by zaciekawić słuchających.

Obchodzony w naszych bibliotekach tydzień czytania potwierdził, że "Czytanie zbliża". Spotkania z osobami czytającymi, które reprezentowały różne funkcje, zawody i zainteresowania były okazją do wzajemnego poznania się i wspólnego spędzenia czasu z bohaterami bajek. Duże zainteresowanie spotkaniami świadczy o  atrakcyjność akcji. W 20 spotkaniach głośnego czytania udział wzięły 623 osoby.

Powiększ!