Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom PDF Drukuj Email

Powiększ!


Obchody XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które przebiegały pod hasłem "Czytanie zbliża", w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej zainaugurował Prezydent Miasta Tarnobrzega - Grzegorz Kiełb.

Nie było to jedyne spotkanie prezydenta z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Kilka dni później gościł w Filii nr 1, gdzie również czytał dzieciom. W czasie trwania akcji najmłodszym czytali również: dr Beata Zięba Kołodziej- dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ w Tarnobrzegu, Grzegorz Biela – pasjonat historii oręża polskiego oraz bibliotekarze. Z dziećmi z Filii nr 2  w ogrodzie MOPR spotkali się pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu. Również młodzi czytelnicy bardzo chętnie włączyli się do akcji. W maratonie czytania książki Astrid Lindgren „Lotta z ulicy Awanturników”, zorganizowanym w Filii nr 1, udział wzięli uczniowie z kl. III Szkoły Podstawowej nr 10, natomiast w Filii nr 3 z programem "W krainie legend i baśni" wystąpił Młodzieżowy Teatr Amatorski z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. W Bibliotece Głównej obchody uatrakcyjnił występ teatrzyku szkolnego "Kabarecik" działającego w Szkole Podstawowej nr 10, pod kierunkiem Danuty Drałus i Jolanty Chamery. Inscenizacja uwspółcześnionej wersji "Pinokia" w wykonaniu "Kabareciku" pokazała, że pochodząca z XIX wieku opowieść jest ponadczasowa i zachwyca także nowe pokolenia widzów. W tym roku również bibliotekarze poprowadzili szereg spotkań głośnego czytania dla swoich czytelników, których preferencje czytelnicze są im dobrze znane. Dlatego z  dużą starannością dobierali lektury, by zaciekawić słuchających.

Obchodzony w naszych bibliotekach tydzień czytania potwierdził, że "Czytanie zbliża". Spotkania z osobami czytającymi, które reprezentowały różne funkcje, zawody i zainteresowania były okazją do wzajemnego poznania się i wspólnego spędzenia czasu z bohaterami bajek. Duże zainteresowanie spotkaniami świadczy o  atrakcyjność akcji. W 20 spotkaniach głośnego czytania udział wzięły 623 osoby.

Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!

 
Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 1059
Odsłon : 1180458