Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Wszystkie drogi prowadzą do książki - 22 - 31 maja 2017 - Spotkania z autorami PDF Drukuj Email

Powiększ!


Prawdziwą gratką dla dzieci były, w dniach 24 i 25 maja, spotkania z autorami książek, współpracującymi z Wydawnictwem Diecezjalnym- Joanną Krzyżanek, Łukaszem Zabdyrem  oraz Ewą Stadtmuller.

W 8 spotkaniach, które przyjęły, ulubioną przez najmłodszych, formę warsztatów literackich, rysunkowych i plastycznych, wzięło udział blisko 300 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych./Przedszkole nr 3, nr 5, nr 12, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 10 - publicznych, społecznej i katolickiej/. Autorzy w atrakcyjny sposób przybliżyli dzieciom, wykreowany w swoich książkach świat, pełen fantastycznych bohaterów i ich przygód,  kreatywnych zabaw,  uśmiechu i wyobraźni.
Joanna Krzyżanek- autorka niezwykłych, zabawnych i edukacyjnych książek , na spotkaniach zajmująco opowiadała o ich bohaterach, m.in. Cecylce Knedelek i gąsce Walerii, Lamelii Szczęśliwej, Ignasiu i jego psie Kminku. Dzieci poznały ich przygody, przeniosły się do świata kulinarnych specjałów, odbyły zabawne ćwiczenia językowe, rozmawiały o dobrych manierach. Pisarka opowiadała także o programie "Mały Wolontariat", który ma na celu budowanie świadomości najmłodszych w pomaganiu innym. Nie zabrakło również warsztatów plastycznych, podczas których każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności i zmienić odrobinę papieru w myszki czy też z małych pomponików na sznurku stworzyć własną zabawkę.
Z Ewą Stadtmuller, autorką ponad stu książek dla dzieci, do biblioteki przywędrowały liczne bajkowe zwierzaki, których przedstawienie poprzedzały sypane jak z rękawa wesołe rymowanki. Ciekawe inscenizacje bajek z wykorzystaniem pacynek i wierszowanej recytacji w wykonaniu autorki pokazały, że każda książka jest jak zaczarowany dywan, na którym można odbyć podróż dookoła świata.
Niezapomniane dla dzieci będą również warsztaty z ilustratorem, autorem komiksów - Łukaszem Zabdyrem, który wprowadził je w swój świat rysunku z dużą dozą humoru. Podczas spotkań autor pokazał, jak powstaje ilustracja książkowa, na czym polegają ćwiczenia rysunkowe oraz jak z wykorzystaniem liter, cyfr, figur może powstać rysunek. Kartka, ołówek, fantazja i śmiałość kreski, to niezbędnik rysownika, by w niedługim czasie mogły powstać smoki, żyrafy, kotki, zamki, auta i wiele innych  rysunków na życzenie, którymi Łukasz Zabdyr obdarzył każdego z uczestników swoich warsztatów. 29 maja gościliśmy Panią Dorotę Kozioł, cenioną tarnobrzeską pisarkę, poetkę i regionalistkę, współpracującą z Wydawnictwem Diecezjalnym w Sandomierzu, która podczas spotkania z dziećmi w bibliotecznym ogródku "Pod wierzbą" opowiedziała o swojej twórczości i roli książki w jej życiu. Pani Dorota zaszczyciła swoja osobą również Maraton czytania bajek "Dzieci - dzieciom"  i przed szeroką widownią, jako pierwsza, przeczytała legendę "Jak Halina Krępianka Sandomierz uratowała". Spotkania i warsztaty z zaproszonymi autorami potwierdziły, że literatura może poruszać wszystkie zmysły oraz wyobraźnię, inspirując do wielu kreatywnych działań.

Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!

Również w ramach projektu, 30 maja, gościł w Bibliotece najpopularniejszy benedyktyn w Polsce o. Leon Knabit. Spotkanie z tynieckim mnichem, poprowadził Wojciech Bonowicz, poeta, pisarz, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Wojciech Bonowicz rozpoczynając spotkanie nie krył radości z faktu, że będzie to rozmowa przede wszystkim o książkach i literaturze. I tak też się i stało. Relacja telewizyjna ze spotkania z o. Leonem Knabitem

Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!

 
Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 1059
Odsłon : 1180471