Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

„Podwodny świat” PDF Drukuj Email

Powiększ!

W ramach inauguracji akcji „Lato w mieście 2017” 03 lipca Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu gościł nurków z tarnobrzeskiego Klubu Nurkowego „Octopus”. W spotkaniu uczestniczyli licznie zgromadzeni młodsi i starsi mieszkańcy Tarnobrzega.

Nurkowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pasji do zwiedzania podwodnych głębin oraz zaprezentowali specjalistyczny sprzęt, taki jak gumowy skafander, plecak z butla tlenową, maski płetwonurków, latarki, który cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników spotkania. Przymierzając elementy wyposażenia profesjonalnego stroju dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy nurek. W trakcie spotkania można było poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wchodzenia pod wodę oraz umowne „znaki”, którymi pod woda komunikują się nurkowie. Goście zaprezentowali również zdjęcia i filmy z podwodnych wypraw oraz podzielili się różnymi ciekawostkami związanymi ze swoim hobby.  Jedną z nich było poznanie okonia Zdzicha z Jeziora Tarnobrzeskiego. Oswojona ryba pozwala się nurkom karmić i towarzyszy im podczas penetracji dna Jeziora.

Powiększ!