Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Półmetek wakacji PDF Drukuj Email

Powiększ!


Pierwsza połowa  wakacyjnych spotkań w Bibliotece już za nami. Tegoroczna oferta skierowana do najmłodszych,  to strzał w przysłowiową „10”, o czym świadczy liczny udział dzieci w zajęciach. W Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej spotkania przebiegały pod wspólnym hasłem „Życie oceanu”. Realizację cyklu rozpoczęto spotkaniem z tarnobrzeskimi płetwonurkami z Klubu Oktopus. Każdego dnia organizowano zajęcia, których temat przewodni oscylował wokół morskich opowieści.

Na zajęciach plastycznych powstały różnokolorowe czapki piratów, koniki morskie, żółwie, wesołe kraby i rybki w paski. Wszystkie prace można oglądać w witrynie Oddziału dla dzieci.  Różnorodność tematów organizowanych zajęć przyciągała również do Filii nr 1. Podczas warsztatów plastycznych  powstały tam między innymi cudeńka z płyt kompaktowych, zakładki do książki, kolaż-letni ogród, kwiatowa ramka na zdjęcia. Miłośnicy szarad i zagadek ćwiczyli pamięć w trakcie zajęć „ Bystry umysł”.  W Filii nr 2 wykonano letnie bukiety, słuchano bajek i legend . W Filii nr 3 w myśl zasady „Fantazja jest od tego by się bawić na całego” rysowano, wyklejano i rymowano.  Tu powstało wiele pięknych prac w technice quillingu i płaskiego origami. Literatura i plastyka dominowała na spotkaniach w Filii nr 4, gdzie w magicznym świecie słowa i koloru dzieci realizowały swoje zainteresowania. Atrakcyjne zajęcia organizowano również w Filii nr 5. Odbywały się tam m.in. zajęcia integracyjne „Wyginam śmiało ciało” i  warsztaty plastyczne, które poprowadziła Małgorzata Wójtowicz. W Filii nr 7 przez cały miesiąc dzieci chętnie słuchały opowieści detektywa Anatola, przygód Martynki oraz wierszy Juliana Tuwima a na zajęciach plastycznych wyczarowywały coś z niczego, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i rozgrywały partie gry planszowej „ Szczęśliwa kostka”. Z propozycji Filii nr 8 bardzo chętnie korzystało sąsiadujące przedszkole, uczestnicząc w cyklu zajęć „Lipcowe spotkania głośnego czytania".

Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Debiuty”. Tym razem 13 lipca b.r. pani Iwona Brania zaprezentuje swój debiutancki tomik poezji  p.t. „ Niczyja” .
 
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 1059
Odsłon : 1180459