galeria 127

„Rekonesans wakacyjnego podróżowania” to obecna ekspozycja w Galerii „Okno”. Są to obrazy malowane na płótnie, akwarele, rysunki, fotografie, rzeźby i ręcznie szyte lalki. Lato to idealny czas, w którym można oddać się własnej pasji, w tym wypadku twórczości plastycznej. Niekoniecznie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko by odpocząć od codziennych obowiązków. Trzynastu autorów przeniosło na płótno, papier oraz zamknęło w kadrze swoje wrażenia z letnich podróży.

W pracach pojawią się pejzaże najbliższych okolic – Dzikowa i Jeziora Tarnobrzeskiego, motywy architektury nadwiślańskich miast - Sandomierza, Krakowa, Kazimierza. Możemy zobaczyć również codzienność współczesnej Marsylii. Inspiracją były także letnie krajobrazy, łąki, lasy, kwietne ogrody oraz obrazy znanych malarzy. Wakacyjną wystawę prac tarnobrzeskich twórców: Leszka Kwiatkowskiego, Zofii Kniaź, Anny Ziółkowskiej, Haliny Wiącek, Doroty Stadnik, Doroty Pelc, Ludmiły Dziuby, Haliny Całki, Emilii Grzywacz, Krystyny Michałeczko, Marii Bobrowskiej, Pawła Mazura, Moniki Kwiatkowskiej można oglądać od 10 sierpnia do 8 września 2017 r.