9.10.2007 r. niewidomi i niedowidzący z Koła PZN w Tarnobrzegu obchodzili Dzień Białej Laski. Z tej okazji pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowali uroczyste spotkanie, na które przybyli członkowie koła, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz przeor klasztoru Ojców Dominikanów. Spotkanie uatrakcyjnił występ 11 tarnobrzeskiej drużyny harcerskiej "Wrzosowisko", która z młodzieńczą wrażliwością zaprezentowała program p.t. "Radość". W dalszej części spotkania niewidomi dzielili się swoimi radościami i bolączkami. Wyrazili swoje zaniepokojenie o zamkniętą, z powodu koniecznej przeprowadzki, Filię nr 1 w której działała wypożyczalnia "książki mówionej". Podkreślając, jak wiele dla nich znaczy możliwość korzystania z książek dźwiękowych, bibliotekę nazwali swoim "trzecim domem, po siedzibie koła najważniejszym". Obecny wśród zaproszonych gości Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Andrzej Wójtowicz zapewnił, że Filia nr 1 już wkrótce będzie miała swój nowy lokal.