Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

---- Oddział dla dzieci - tel. 15 822-47-45 wew. 13
    ---- Czytelnia główna i magazyn zbiorów - tel. 15 822-47-45 wew. 17
    ---- Pracownia digitalizacji zbiorów - tel. 15 822-47-45 wew. 15

Głównym zadaniem Działu jest udostępnianie zbiorów tradycyjnych i audiowizualnych czytelnikom, promocja książek i biblioteki w środowisku. Dział tworzą agendy i filie biblioteczne.

3. Dział Informacyjno - Bibliograficzny
    Kierownik - mgr Krystyna Błasiak
    tel. 15 822-47-45 wew. 18

Dział zajmuje się gromadzeniem źródeł informacyjnych, ich opracowaniem, przechowywaniem i udostępnianiem. Tworzy własne kartoteki, bazy danych, opracowuje zestawienia bibliograficzne, informatory, materiały informacyjne. Udziela informacji użytkownikom wykorzystując księgozbiór informacyjny, komputerowe bazy danych, Internet.

4. Dział Gromadzenia Opracowania i Komputeryzacji Zbiorów
    Kierownik - Dorota Capilla
    tel. 15 822-47-45 wew. 10

Zajmuje się zakupem, opracowaniem książek, na bieżąco tworzy elektroniczne bazy danych, nowości wydawniczych. Współpracuje z Działem Udostępniania w zakresie zakupu nowości wydawniczych, selekcji i ubytkowania zbiorów oraz kontroli księgozbiorów.

5. Dział Administracyjno - Gospodarczy
  6. Kierownik - Anna Fąfara

tel. 15 822-47-45

Zajmuje się administrowaniem budynków biblioteki, nadzorowaniem remontów bieżących, prowadzeniem spraw związanych z majątkiem biblioteki, konserwacją sprzętu, zaopatrzeniem biblioteki w materiały biurowe, środki czystości. W Dziale prowadzone są sprawy kadrowo - socjalne, przeciwpożarowe, BHP oraz archiwum zakładowe.

7. Dział Finansowo - Księgowy
    Kierownik - mgr Eulalia Kobylarz
    tel. 15 822-47-45 wew. 19

Zajmuje się prowadzeniem obsługi finansowej pracowników. Prowadzi dokumentację związaną z działalnością Biblioteki, opracowuje sprawozdania opisowe, statystyczne z realizacji budżetu.

Filie biblioteczne:

Filia Nr 1 - osiedle Serbinów, ul. M. Dąbrowskiej 31 A,

Kierownik - Iwona Ziemba

tel. 15 823-42-55

agendy:
    • ---- oddział dla dzieci z czytelnią
    • ---- wypożyczalnia dla dorosłych z czytelnią
    • ---- odział muzyczno-fonograficzny z czytelnią prasy
  2. Filia Nr 2 - osiedle Siarkowiec, ul. ul. Kopernika 5,
    kierownik - Alina Byczek, tel. 15 822-21-74