Trasa tygodniowego literackiego tournee Barbary Kosmowskiej przebiegała wzdłuż całej Polski, od Pomorza po Śląsk. Ku satysfakcji tarnobrzeżan jeden z przystanków miał miejsce w tutejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Barbara Kosmowska pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, więc spotkanie, które odbyło się 23 października br. zgromadziło czytelników w różnym wieku. Rozmowa z pisarką dotyczyła głównie jej twórczości w kontekście ogólnych trendów w literaturze współczesnej. Były też pytania natury osobistej związane z życiem rodzinnym, pracą zawodową i literacką dostrzeżoną i uznaną przez krytyków. Autorka jest bowiem laureatką I nagrody w konkursie na Dziennik polskiej Bridget Jones za "Teren prywatny" oraz I nagrody w konkursie im. Astrid Lindgren i I nagrody w konkursie "Uwierz w siłę wyobraźni" za twórczość dla dzieci. Jej książki cieszą się także niesłabnącą poczytnością wśród użytkowników biblioteki.
Spotkanie z pisarką, uosabiającą wiele pozytywnych cech kreowanych przez nią bohaterów, było pozytywnym i niecodziennym przeżyciem dla czytelników tarnobrzeskiej biblioteki.