galeria

Galeria „Okno” prezentuje „Impresje Jadwigi Toś-Pelc”. Jest to pierwsza indywidualna wystawa tej autorki. Ekspozycję tworzą obrazy olejne i pastele. Obrazy powstały w ostatnich latach – martwa natura, kwiaty, pejzaże, m.in. zimowe widoki Jeziora Tarnobrzeskiego, postacie i impresje znanych prac wielkich mistrzów malarstwa. Wiele jej prac można już było zobaczyć na zbiorowych prezentacjach prac tarnobrzeskich twórców w Galerii.

Jadwiga Toś-Pelc pochodzi z Sandomierza. Mieszka i tworzy w Skopaniu. Przez wiele lat pracowała w Fabryce Firanek „Wisan”. Twórczością artystyczną zajmuje się od ponad 20 lat. Jej obrazy można znaleźć w galeriach koneserów sztuki w Polsce i za granicami kraju. Autorkę inspiruje twórczość impresjonistów, zwłaszcza Cezanne´a. Oprócz malowania, zajmuje się tworzeniem przedmiotów użytkowych i wyplataniem gobelinów.

Wystawę można oglądać od 24 stycznia do 17 lutego 2017 roku.