DSC 0101mW przeddzień Mikołajek Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej zapełnił się pomocnikami Mikołaja, gościli w nim uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas wizyty zapoznali się oni z prezentacją dotyczącą św. Mikołaja i okazało się, że posiadają ogromną wiedzę na Jego temat.

Równie świetnie poradzili sobie z grą memory oraz z wyszukiwaniem elementów w mikołajowym worku. Chętnie odczytali także czytankę obrazkową pt. „Psotny Komiłaj” oraz wiersz obrazkowy „Czas radosnych, dobrych Świąt”. Jak Mikołajki, to i mikołajowe symbole, które dzieci rozpoznały bez trudu, to również prezenty – losowane wprost z worka św. Mikołaja. Spotkanie przebiegło w świątecznej atmosferze – można było poczuć przedsmak magii Świąt Bożego Narodzenia.

Z kolei klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 6 – 6 grudnia – odwiedziła Filię nr 3 na os. Miechocin. Okazją do wizyty były oczywiście Mikołajki. Dlatego też tematem przewodnim tego literacko-plastycznego spotkania był właśnie św. Mikołaj. Na początek uczniowie poznali garść ciekawostek związanych z tą wyjątkową postacią. Następnie wysłuchały opowiadania o „Mikołaju, który wchodzi kominem” i wykonały kartkę z podobizną Mikołaja. Czuć, że święta tuż tuż…