bajkiOddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej 7 listopada rozbrzmiewał śmiechem i wesołymi okrzykami przedszkolaków, które odwiedziły bibliotekę by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Spotkanie rozpoczęła dobrze znana dzieciom piosenka z filmu Akademia Pana Kleksa ”Witajcie w naszej bajce”. Podczas spotkania przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, których rozpoznawały na przygotowanych ilustracjach i o ukochanych bajkach i baśniach, do których z radością powracają.

Z zainteresowaniem wysłuchały też krótkiego wierszowanego opowiadania Wiesława Drabika pt. „Korowód bajek. Największą atrakcją spotkania były przygotowane na tę okoliczność zagadki, puzzle i quizy.

Ochotnicy wśród półek z książkami szukali bajeczek, w których ukryte zostały „trudne” zagadki. Na podstawie zdjęć rozpoznawali bohaterów ulubionych dobranocek: psa Reksia, Bolka i Lolka, Czerwonego Kapturka, Smerfy, Krecika.

W radosnym nastroju przedszkolaki obdarowane naklejkami upamiętniającymi Dzień Postaci z Bajek pożegnały bibliotekę.