DSC 001

Wigilia św. Andrzeja to magiczny czas, kiedy próbujemy odczytać przyszłość. Z tej okazji Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola.

Na początku spotkania bibliotekarka zaprezentowała krótką historię wróżb Andrzejkowych oraz opowiedziała jak w przeszłości ważne było to święto. Następnie odbyły się tradycyjne zabawy i wróżby. Było między innymi losowanie z Magicznej Skrzyni gwiazdki z przyszłym zawodem i przepowiednia Gwiezdnej Ruletki co może się wydarzyć w niedalekim czasie. Nie obyło się bez wróżby z butem, dzięki której poznaliśmy osobę, która pierwsza wyjdzie za mąż. Nie mogło również zabraknąć Wróżki Basi, która za pomocą swoich magicznych kart odczytywała przyszłość. Na zakończenie spotkania każde z dzieci wylosowało wróżbę z magicznej szkatułki. Mamy nadzieję, że chociaż niektóre z tych marzeń i wróżb się spełnią.