21 stycznia to jeden z tych dni w roku, kiedy najserdeczniej jak umiemy dziękujemy Babciom za ich miłość, cierpliwość i ciepło. Jest wiele sposobów na wyrażenie swojej wdzięczności : kwiaty, własnoręcznie wykonana laurka, gorący buziak. Na bardziej oryginalny pomysł wpadły młode mieszkanki osiedla Sobów. Kamila Dąbek, Natalia Drąg, Karolina Kozioł, Justyna i Karolina Król, Barbara Nguyen i Natalia Zioło w poniedziałkowe przedpołudnie zaprosiły Babcie do biblioteki, gdzie wyraziły wdzięczność słowami wierszy znanych polskich poetów. Dobór repertuaru odbywał sie pod fachowym okiem bibliotekarza. Babcie ze wzruszeniem słuchały recytowanych tekstów doceniając trud dziewczynek, tym bardziej, że tegoroczne obchody święta przypadły w okresie ferii zimowych. Miłą atmosferę spotkania dopełniła domowa szarlotka i herbatka przygotowane przez Alinę Kaszelewicz - kierownika filii i drobne upominki dla recytatorek.