Ferie 2008 - Biblioteka zamiast śniegu

Jak co roku pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu na czas ferii zimowych przygotowali niezwykle bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży, z której skorzystało ponad 700 młodych czytelników.
Wszystkie formy realizowane w agendach i filiach opracowane zostały w oparciu o dostępną w bibliotekach literaturę. Dzieci najchętniej uczestniczyły w spotkaniach głośnego czytania. w trakcie których poznawały przygody pingwinka Pingu, czytały wiersze i opowiadania o zimie, marząc by opisywana w utworach zima stała się rzeczywistością. Swoją tęsknotę za mrozem i śniegiem wyrażały w rysunkach wykonywanych na zakończenie spotkań. Wielu chętnych gromadziły też zajęcia plastyczne prowadzone przez plastyka MBP. Podczas zajęć poznano technikę origami, projektowano biżuterię i karnawałowe kapelusze, wykonano anioły z masy solnej. Codziennie, od godz. 10 do 12 odbywały sie spotkania czytelnicze, podczas których przeprowadzano turnieje gier planszowych, konkursy "czterech pytań", quizy literackie, historyczne i ekologiczne.

Ponadto w okresie ferii zimowych dzieci mogły codziennie, w ustalonym przez bibliotekarza czasie, bezpłatnie korzystać z Internetu. Tę formę prowadzono w Czytelni Internetowej i filiach na os. Miechocin, Wielowieś, Sobów, Mokrzyszów i Dzików. Nie zabrakło też chętnych do udziału w konkursach : recytatorskim - "Wiersz dla Babci"- ogłoszonym w Filii nr 6 (os. Sobów) i plastycznych przeprowadzonych w filiach na osiedlach: Przywiśle, Dzików, Wielowieś, Mokrzyszów i Miechocin.
25 stycznia br. w budynku głównym MBP przy ul. Szerokiej odbyło się podsumowanie przebiegu tegorocznej akcji. W sali odczytowej wspólnie pląsało, śpiewało i rysowało swoje osiedla przeszło 70 najaktywniejszych uczestników zimowych zajęć. Dużą pomoc przy organizacji tego niecodziennego spotkania okazali harcerze z TDH "Wrzosowisko".

Program akcji "Zima 2008" w bibliotekach zrealizowany został przy pomocy finansowej Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.