2 kwietnia 2008 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej gościł w Tarnobrzegu, jeden z najbardziej cenionych i lubianych przez dzieci pisarzy współczesnych, Grzegorz Kasdepke. Historie z życia wzięte, pisane z dużą dozą humoru są bardzo chętnie czytane przez najmłodszych czytelników. Nic więc dziwnego, że "Przygody Kuby i Buby" czy "Bon czy ton" doczekały się już kilku wydań.
Spotkanie w tarnobrzeskiej bibliotece miało niepowtarzalny klimat. Już od pierwszych chwil widać było niesamowity kontakt pomiędzy dziećmi a prowadzącym. Salwy śmiechu raz po raz rozbrzmiewały w Sali odczytowej. A kiedy p. Grzegorz " przekształcił" spotkanie w konferencję prasową, w której dzieci wcieliły się w role dziennikarzy, las rąk pojawił się w górze. Pytań nie było końca. Dzieci interesowało dosłownie wszystko. Wspomnienie z dzieciństwa, marzenia, plany zawodowe, warsztat pisarski i... przepis na krówki. Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych po autograf.