Nic tak nie zachęca do czytania książek jak spotkanie z ich twórcą. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu, promując czytelnictwo, często umożliwia swoim użytkownikom bezpośredni kontakt z autorami literatury współczesnej. Szczególną troską otacza najmłodszych czytelników i specjalnie dla nich zaprosiła Kazimierza Szymeczko, laureata międzynarodowego konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni", piszącego lekko, zrozumiale i z poczuciem humoru. Z uwagi na duże zainteresowanie twórczością pisarza, 16.06.br., odbyły się dwa spotkania. W Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej z Panem Kazimierzem rozmawiały dzieci z Przedszkola nr 3 i ze Szkoły Podstawowej nr 10, natomiast w spotkaniu w Filii nr 7 na osiedlu Dzików uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9. Mali czytelnicy mieli mnóstwo pytań do autora, zarówno natury osobistej jak i dotyczących warsztatu tworzenia interesujących książek, które uczą i bawią młodego czytelnika. Starali się poznać każdą stronę osobowości "prawdziwego pisarza". Pan Szymeczko chętnie zdradził swoje hobby - bieganie po lesie, grę na gitarze i w szachy, ujawnił także swoje upodobania kulinarne. Jak przystało na spotkanie autorskie, dominantą była wspólna zabawa na kanwie jego najpoczytniejszych książek dla najmłodszych, "Historii pomalowanej" i "Zemsty budzika". Spotkanie zorganizowano w ramach akcji "Książka na walizkach", której patronuje Fundacja ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom".