Minęły kolejne wakacje. Jak co roku pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu przygotowali dla dzieci szereg różnorodnych form , umożliwiających spędzenie czasu wolnego tym, którzy przebywali w Tarnobrzegu. We wszystkich filiach, w godzinach przedpołudniowych, dzieci miały możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu. W trakcie tych spotkań pracownicy biblioteki niejednokrotnie młodym użytkownikom udzielali fachowej pomocy w poszukiwaniu konkretnych informacji. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się spotkania głośnego czytania, zajęcia plastyczne i konkursy wiedzowe organizowane codziennie w bibliotekach. Kolejną, sprawdzoną już formą lubianą przez dzieci, były wycieczki do siedzib tarnobrzeskich mediów i wędrówki szlakami historii. W sierpniowe przedpołudnie dzieci z Przywiśla ( Filia nr 2) wybrały się do Miechocina, gdzie poznały miejsca świadczące o naszej przeszłości. Młodzi mieszkańcy os. Dzików wędrowali po swoich uliczkach, poznając ich patronów a dzieci z os. Wielowieś zapoznały się z historią tamtejszego klasztoru.

Młodzi mieszkańcy osiedla Serbinów wręcz oblegali otwartą tuż przed wakacjami siedzibę Filii nr 1. Miło było w chłodnym, dobrze wyposażonym w sprzęt elektroniczny pomieszczeniu obejrzeć wraz z przyjaciółmi film, w wydzielonym kąciku posłuchać fragmentu powieści czytanej przez bibliotekarza, poczytać prasę czy posłuchać muzyki. Również w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szerokiej nie brakowało chętnych spędzania wolnego czasu przed ekranem kina domowego. Spośród wielu filmów największym powodzeniem cieszyła się ekranizacja " Harrego Pottera". Natomiast w Filii nr 5 na osiedlu Wielowieś regularnie spotykali się członkowie Klubu Młodego Recenzenta, recenzując i polecając najnowsze tytuły literatury dla młodzieży swoim rówieśnikom.