"Zabawa w estetykę" to druga w Galerii "Okno" prezentacja fotografii Wiktora Bednarczuka.
Autor związany z Łoniowem, miejscem zamieszkania i pracy, pochodzi z Chełma. W latach osiemdziesiątych działał w Jastrzębskim Klubie Fotograficznym "Niezależni". Laureat wielu konkursów fotograficznych i rysunkowych m.in. Satyrykonu" w Legnicy. Jego prace można było zobaczyć na wystawach w Jeleniej Górze, Wodzisławiu Śląskim, Karwinie (Czechy), Jastrzębiu Zdroju, Tarnobrzegu (Galeria "Okno" "Sacrum i Profanum"), ostatnio w Sandomierzu.

Od 2008 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Świętokrzyski. Specjalizuje się w fotografii dokumentacyjnej. Na zdjęciach z ostatnich lat przewijają się okolice Ziemi Sandomierskiej - Osiek, Staszów, Tarnobrzeg - ludzie, zwyczaje , specyficzne dla tego regionu zdarzenia i krajobrazy.

"Zabawa w estetykę" to wystawa zdjęć, które - jak mówi twórca - są odskocznią, odpoczynkiem, rozrywką od "Sacrum...", czyli od głównych zainteresowań.
W fotografiach wykonanych aparatem fotograficznym z użyciem komputera jako narzędzia do uzyskania ciekawych efektów zaczerpniętych z rzeczywistości dominuje pejzaż, martwa natura, kwiaty, zachody słońca, zatrzymane w kadrze w wielkim zbliżeniu fragmenty roślin, kwiatów, twarzy. Na wystawie znalazły się również prace, gdzie oddany został nastrój i klimat uchwyconych w kadrze scen z życia.