W Miejskiej Bibliotece Publicznej, 25 września br. uroczyście podsumowano wyniki VI edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego "Życie wierszem pisane". Uczestnicy konkursu, młodzież gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych, i tym razem nie zawiedli. Z całego kraju napłynęło 73 wiersze, napisane młodzieńczą wrażliwością, choć bardzo dojrzałe warsztatowo. Komisja w składzie: Jan Adam Borzęcki, Maria Pałkus, Maria Kwiecień - Rawska, Stanisława Mazur oceniła nadesłane prace i wyróżniła autorów najlepszych wierszy. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali, w grupie młodzieży gimnazjów: Paweł Hajduk ze Skopania - I nagroda , Michał Materowski z Tarnobrzega - II nagroda, Karolina Chyła z Byczyny - III nagroda, Paulina Maria Sykutowska z Tarnobrzega - wyróżnienie. Natomiast w grupie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych laury zdobyły: Monika Kusztal ze Stalowej Woli- I nagroda, Magdalena Biesiada ze Staszowa - II nagroda, Agata Rawska z Tarnobrzega - III nagroda, Olga Strach z Tarnobrzega - wyróżnienie. Dyplomy oraz nagrody osobom wyróżnionym wręczyli: Grażyna Kochowska - przedstawiciel prezydenta Tarnobrzega, Stanisława Mazur - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jan Adam Borzęcki - literat i publicysta.

Do grona laureatów dołączyli także autorzy wierszy wysoko ocenionych przez jury i umieszczonych w pokonkursowym tomiku. Tradycyjnie już po każdej edycji konkursu organizator wydaje drukiem wybrane wiersze, aby zgodnie z założeniem regulaminu stworzyć szansę debiutu uzdolnionej poetycko młodzieży. Tomiki zostały uroczyście wręczone wszystkim autorom drukowanych wierszy. Miłym akcentem spotkania był znakomity występ Młodzieżowego Teatru Amatorskiego z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, "Grupy Cokolwiek", działający pod opieką artystyczną Sylwestra Łysiaka, instruktora teatralnego TDK.

Zaprezentowany spektakl poetycki "Ziemia na lewo" oparty na tekstach Brunona Jasieńskiego i Anatola Sterna dopełnił refleksyjny nastrój spotkania. Poetycki klimat imprezy przedłużyły warsztaty prowadzone przez Jana Borzęckiego, których tematem były wiersze VI edycji konkursu "Życie wierszem pisane".