Wiele wrażeń intelektualnych i emocjonalnych towarzyszyło gościom spotkania z poetą Kazimierzem Lindą, prezesem Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli. Wieczór autorski odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 22. października br. Kazimierz Linda opowiedział o swoich pasjach, sukcesach, działalności społecznej na rzecz promocji kultury oraz zaprezentował swój najnowszy tomik poezji "Dryf". Piękne, pełne prostoty ale finezyjne w formie wiersze obrazują fakty naszej codzienności. Mówią o osamotnieniu, nietolerancji, trudnych wyborach, przemijaniu ale też o szczęściu i radości z małych, zwykłych rzeczy "chwytam dzień dla brylantów rosy i złotych nitek słońca".
Na uwagę zasługują także zamieszczone w tomiku fraszki. Wiele z nich to celne sentencje obrazujące współczesne obyczaje i nasze przywary - "Turystyka polityka" Wycieczki do teczki. Inne wzbudzają gorzką refleksję "Pomostówka" Budowa pomostu od postu do postu. Tomik wydano w dwóch wersjach, tradycyjnej w formie książki i elektronicznej z doskonałą recytacją Stacha Ożoga uzupełnioną świetnie zaaranżowanym podkładem muzycznym.