Od kilku lat na całym świecie 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Od przeszło miesiąca w Filiach: nr 5 ( os. Wielowieś) i nr 7 ( os. Dzików) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu przygotowywano się do tych obchodów. Opracowywano scenariusze, gromadzono pluszaki, tworząc z nich niepowtarzalną galerię misiów, miśków i misiaczków. W przygotowaniu programu paniom bibliotekarkom bardzo chętnie z pomocą przyszli nieco starsi czytelnicy, którzy jeszcze kilka lat temu sami uczestniczyli w misiowym święcie. Na spotkania zaproszono najmłodszych czytelników . Dzieci przybyły nie tylko w towarzystwie dorosłych ale i ... swoich ulubionych przytulanek.. Już na wejściu każde z nich otrzymało znak rozpoznawczy,"koronę" z wizerunkiem misia i swoim imieniem, którą dumnie nosiło na głowie w trakcie wspólnej zabawy. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano gawędy o kudłatych bohaterach, najpiękniejszych bajek i dobranocek, oraz fragmentu opowiadania o Misiu Paddingtonie. Potem przyszedł czas na konkursy. Dzieci doskonale radziły sobie z rysowaniem misiów kredą na tablicy, choć nie było to łatwe zadanie mając zawiązane oczy. Cóż, w niektórych przypadkach miś miał łapkę w okolicy ucha ale zawsze był brzuchaty i uśmiechnięty. Nie mniejszą frajdę sprawiło dzieciom próbowanie misiowego przysmaku jakim jest miód. I tu organizatorzy nie ułatwili zadania, miodek z talerzyka wyjadano bez pomocy łyżeczki. Roześmiane i zadowolone dzieciaki bardzo chętnie wzięły udział w pląsach i zabawach ruchowych, które przygotowano dla nich na zakończenie wieczoru. Również dorośli towarzyszący swoim pociechom włączyli się do zabawy wspominając swoje ukochane przytulanki .