Trzecia wystawa Wiktora Bednarczuka w Galerii "Okno" jest jego retrospektywną wycieczką w lata osiemdziesiąte XX wieku. Należał wtedy do Klubu "Niezależni" i mieszkał w Jastrzębiu Zdroju. Fotografia czarno-biała była i jest sprawdzianem talentu fotografującego. Niuanse i przejścia światła i cienia, bogactwo szarości i ta swoista tajemniczość, nastrój i klimat tamtych czasów oddanych jednym kolorem wyłania się z jego prac. Zdjęcia Bednarczuka dawały wówczas powód do śmiechu jak i refleksji. Niektóre z prac były nagrodzone w "Satyrykonie" - międzynarodowym konkursie rysunku i fotografii. Dziś mieszka w Świniarach Starych koło Łoniowa, a fotografie nie są już szare a barwne, nadal jednak ze spojrzeniem dokumentalisty i prześmiewcy. W 2009 roku gościły oprócz Tarnobrzega, w Kielcach, Sandomierzu, Jastrzębiu Zdroju, Gdańsku, Staszowie.
Wystawę"Fotografowane w latach osiemdziesiątych XX wieku" można oglądać od 15 grudnia 2009 r. do 7 stycznia 2010 r.