Tuż przed samymi Świętami nie lada niespodzianka czekała na wychowanków przedszkoli na osiedlu Wielowieś i Sobów. Z inicjatywy pracowników Biblioteki zorganizowano tam spotkania z jedną z najpopularniejszych postaci bajkowych - Żółwiem Franklinem. Żółwik przeczytał maluchom jedną ze swoich opowieści, w której to szczerze przyznał się do rozterek z jakimi musiał się uporać wybierając, spośród swoich zabawek, bożonarodzeniowy prezent dla biednego dziecka. Pełna ciepła i refleksji bajka zrobiła wielkie wrażenie na słuchaczach. Poruszone opowieścią dzieciaki bardzo chętnie opowiadały Franklinowi o polskich zwyczajach wigilijnych, choince i ...pierogach z ciastem. Nie omieszkały też chwalić się umiejętnością liczenia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki z Wielowsi zaśpiewały piękną kolędę, natomiast dzieci z Sobowa przybijały ''piątkę '' w czteroplaczastą łapkę gościa. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i czegoś na słodko. Żegnając się, Franklin zaprosił wszystkich do biblioteki, gdzie można wypożyczyć książeczki z jego przygodami i obiecał, że w czerwcu jeszcze raz przyjedzie do Tarnobrzegu.