W sobotę 07.02.2009 r. Filia nr 1 wspólnie z Powiatowym i Grodzkim Kołem Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu zorganizowała zabawę karnawałową dla dzieci z wadą wzroku. Urozmaicony program imprezy rozpoczęła wesoła zabawa p.t. "Niedźwiadek", w której bardzo chętnie udział wzięli wszyscy zaproszeni goście. Kolejne zabawy taneczne i ruchowe, przeplatane były różnymi konkurencjami a zgadywanki i zdobienie czapeczek karnawałowych pozwoliły na chwilę wytchnienia. Wielką frajdę sprawił wszystkim zimowy tor przeszkód zakończony zabawą w papierowe śnieżki.
W przerwie najmłodsze z dzieci, ośmielone wesołymi harcami, demonstrowały na środku sali swoje umiejętności taneczne. Razem z dziećmi bawili się doskonale również dorośli: Pan Jan Hetnar - Prezes Koła PZN, Pani Halina Lisowska reprezentująca Zarząd Koła PZN, rodzice i opiekunowie dzieci, jak również prowadzący zabawę bibliotekarze. Po blisko trzygodzinnej zabawie dzieci opuściły bibliotekę pełne wesołych emocji, z kolorowymi balonikami w ręku. Sponsorzy spotkania: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu oraz Caritas przy Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy ufundowali poczęstunek oraz paczki ze słodyczami.