Przez cale ferie w Filii nr 7 na osiedlu Dzików odbywały się zajęcia czytelnicze dla dzieci i młodzieży. Zima tego roku zawiodła, więc w bibliotece codziennie było gwarno i wesoło, dzięki licznie zgromadzonym amatorom zajęć uatrakcyjniających czas wolny od nauki. Jedną z licznych form pracy był konkurs plastyczny "Uroki śnieżnej zimy". Dzieci w formie kolorowych rysunków urzeczywistniały swoje marzenia "o białym szaleństwie". W ostatnim dniu ferii laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Dodatkową nagrodą były długo oczekiwane obfite opady śniegu. Nic dziwnego, że spotkanie zakończyła wspólna zabawa w śnieżki i lepienie przez dzieci i kierownik filii Marlenę Średzińską dorodnego bałwana, który serdecznie zapraszał czytelników do biblioteki.