Na czas tegorocznych ferii zimowych pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu przygotowali bardzo bogatą ofertę dla dzieci, które dni wolne od nauki planowały spędzić w miejscu zamieszkania. Realizowane formy pracy zapewniały dobrą i bezpieczną zabawę, połączoną z poszerzaniem wiedzy w oparciu o zbiory biblioteczne. Ogółem w zajęciach przeprowadzonych przez bibliotekarzy wzięło udział przeszło 900 osób. Największym powodzeniem cieszyły się spotkania głośnego czytania, w trakcie których młodzi czytelnicy, niejednokrotnie w towarzystwie babć i dziadków, poznawali przygody swoich ulubionych bohaterów literackich Uczestnikom spotkań nie zabrakło też chęci do "łamania głowy". Dzieciaki spędzały po kilka godzin dziennie w bibliotekach, pochylając głowy nad grami planszowymi. Szczególnym powodzeniem cieszyły się te, które wymagały dużego zasobu wiedzy z języka polskiego i geografii. Wielu zwolenników miały także spotkania z plastykiem, podczas których wyczarowywano cudeńka z papieru i plasteliny i gałganków. Również projekcje bajek znalazły wielu chętnych. W czasie seansów w Oddziale Muzyczno-Fonograficznym w bibliotece na Serbinowie oraz w innych filiach brakowało miejsc.