Tradycyjnie już, jak co roku, w Filii nr 6 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu poznali wszystkie literki i mogą samodzielnie czytać, więc zostali przyjęci w poczet pełnoprawnych czytelników filii. Mali bohaterowie spotkania w obecności swojej wychowawczyni, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, kierownik filii, rodziców i dziadków uroczyście przyrzekli, że zawsze będą wzorowymi czytelnikami, przyjaciółmi książek. Spotkanie uświetnił program artystyczny wykonany przez uczniów oraz słodkie "conieco", przygotowane przez ich rodziców.

Miłą niespodziankę zrobili uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu, uczestnicy wielu spotkań głośnego czytania w Filii nr 4. Zafascynowani książkami Kaliny Jerzykowskiej, postanowili przygotować inscenizację w oparciu o jej twórczość. Przedstawienie zaprezentowali podopiecznym Domu Opieki Społecznej w Mokrzyszowie. I tak oto, w niekonwencjonalny sposób, znana pisarka dla dzieci zyskała nowych czytelników. Wspólne rozmowy i słodycze utrwaliły miły nastrój spotkania.