28.01.2010 - 15.02.2010

Galeria "Okno" - "Zdjęcie roku 2009

Na wystawie prezentowane  są zdjęcia  nagradzane w konkursie na “ZDJĘCIE MIESIĄCA – 2009 R.” organizowanego przez TARNOBRZESKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE  we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu.

W ubiegłym roku  2009 w czwartej edycji tego konkursu do organizatorów tej rywalizacji wpłynęło 893 zdjęcia 83 autorów, zwycięskie fotografie publikował “TYGODNIK NADWIŚLAŃSKI”, patron medialny.
Fotografia to nie tylko hobby, pamiątka do albumu czy cenny materiał historyczny, to także dziedzina sztuki do której dążą autorzy prezentowanych zdjęć. I to jest cel działalności Stowarzyszenia, które wkroczyło w piąty rok działalności.
Istota fotografii polega na uchwyceniu momentu, który nas interesuje. Decyduje o tym zdolność obserwacji, a więc oko i refleks w naciśnięciu migawki. W dobie ruchomego, telewizyjnego obrazu zdjęcia są dla nas ciągle atrakcyjne tylko dlatego, ze niosą nie tylko informację o sytuacji w jakiej zostały zrobione, ale także o miejscu i wrażliwości fotografującego. Widzimy jego oczami to, czego sami byśmy nie zauważyli.

Stanisław Szlęzak
Prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego