17.06.2010 - 16.07.2010

Galeria “Okno” - “Spojrzenie na świat Ireny Głogowskiej”

Irena Głogowska mieszka i tworzy w Tarnobrzegu. Z wykształcenia jest magistrem farmacji. Sztuką interesowała się od zawsze – malarstwem, fotografią, architekturą, muzyką.

Okres pracy zawodowej i obowiązki rodzinne nie pozwoliły jej w pełni zająć się tworzeniem. Dopiero w 2008 roku, kiedy to została słuchaczką tarnobrzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i trafiła na zajęcia koła malarskiego prowadzonego przez Helenę Pilecką mogła się poświęcić swojej pasji.

Ulubioną techniką Pani Ireny jest akryl, pastel, tempera, rysunek. Inspiracje czerpie
z natury, z oglądanych na wystawach prac uznanych malarzy i własnej fantazji.
W procesie tworzenia towarzyszą jej zdjęcia, które sama wykonuje. Maluje kwiaty, architekturę, pejzaże, martwą naturę, portrety. Do dzisiaj stworzyła około 90 prac malarskich. Ma swój styl, choć jak mówi zmaga się z oporem materii i tajemnicami różnych technik malarskich.
Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych:

• w Domu Kultury w Koprzywnicy,
  • w Tarnobrzegu:
  • w Galerii “Debiut” TDK,
  • w Galerii “Po schodach”,
  • w Galerii “Okno”MBP,
  • w sali wystawowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego,
  • w oknie restauracji “Kaprys”

Wystawę “Spojrzenie na świat Ireny Głogowskiej”
można oglądać  w Galerii “Okno” od 17 czerwca do 16 lipca 2010 r.