14.04.2010 - 07.05.2010

Galeria "Okno"
Wystawa “Tarnobrzeskie motywy przyrodnicze i reportażowe w obiektywie Piotra Morawskiego” w Galerii “Okno” to pierwsza tak duża prezentacja fotografii tego autora powstałych w ostatnich latac

Tarnobrzeżanie mogli poznać jego prace na zbiorowych wystawach w Galerii i comiesięcznej edycji konkursu fotograficznego “Zdjęcie miesiąca”.

Piotr Morawski (rocznik 1975) urodził się i mieszka w Tarnobrzegu. Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Fotograf z zamiłowania z kilkuletnim doświadczeniem.

Jego pasją jest fotografia przyrodnicza. Fotografuje pejzaże, wschody i zachody słońca, makro czyli małe obiekty w powiększeniu, jednak największą satysfakcję sprawia mu robienie zdjęć ptakom i zwierzętom. Jest to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Wymaga bardzo dużej wiedzy i cierpliwości, dobrego kamuflażu, niejednokrotnie wielu godzin lub dni spędzonych w plenerze w oczekiwaniu na “ten” właściwy moment. Efekty tej obserwacji przybliża ta wystawa.

Reportaż to drugi temat jego prac. Na zdjęciach w niebanalny sposób utrwala atmosferę panującą na imprezach i wydarzeniach. Tak jak w fotografii przyrodniczej ceni sobie najbardziej ujęcia dynamiczne, gdzie gra rolę światło i ruch.

Jest laureatem wielu konkursów m. in. jego zdjęcie “Lewitacja” zostało nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie “Ekologia w obiektywie” w Warszawie w 2009 roku.

Więcej fotografii Piotra Morawskiego można zobaczyć na stronie internetowej www.pmorawski.tarnobrzeg.pl kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub

Wystawę można oglądać od 14 kwietnia do 7 maja 2010 roku