27.08.2010

O tym, że udane wakacje mogą być nie tylko poza miejscem zamieszkania, przekonali się uczestnicy zajęć zorganizowanych w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Serbinów.

Zupełnie spontanicznie, z inicjatywy dzieci, których liczna grupa przychodziła codziennie

do Filii nr 1 na biblioteczne zajęcia, powstał pomysł zabawy w teatrzyk.

A wszystko zaczęło się od głośnego czytania z podziałem na role, najbardziej znanych i lubianych przez dzieci, „Bajek samograjek” Jana Brzechwy. Do repertuaru na miesiąc lipiec dzieci wybrały „Jasia i Małgosię” a na sierpień „Czerwonego Kapturka”. Po wyborze tekstu, próbach czytania

i przydziale ról, przyszła kolej na elementy scenografii oraz przebranie. W tym celu zorganizowano prace plastyczne, w czasie których dzieci wykonywały rekwizyty, maski i niektóre elementy stroju. Całe przedsięwzięcie spotkało się z dużą akceptacją rodziców i opiekunów, którzy pomogli w przygotowaniu kostiumów. 27 sierpnia podczas podsumowania realizowanej przez Filię akcji „Lato w mieście”, młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności. Finał przygotowań okazał się bardzo udany. Przedstawieniu towarzyszyły prawdziwe emocje, młodzi aktorzy pięknie deklamowali swoje kwestie i ze swobodą poruszali się po scenie.

Gromkim brawom nie było końca.

W wakacyjnym teatrzyku wzięli udział:

Blanka Bornos, Anna Gołąbek, Aleksandra Gołąbek, Julia Jarocka, Joanna Kasica, Wiktoria Kędzia

Karolina Kondracka, Martyna Koszycka, Justyna Mortka, Julia Nowak, Daria Pawełczyk,

Aleksandra Salwa, Karolina Szczepanik oraz Aleksandra Wrona.