Nagrodzeni w konkursie „Z książką przez życie”

Podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Z książką przez życie uświetniła muzyka Fryderyka Chopina. Uroczystość miała miejsce 7. października br.  w Bibliotece Głównej. Jury w składzie: Bogusława Boyen – przewodnicząca oraz Joanna Rybczyńska, Stanisława Mazur,  Wojciech Kozieł, nagrodziło pracę Agnieszki Sasieli-Kamińskiej z Gorzyc i Marty Gduli-Żukowicz ze Stalowej Woli. Organizator konkursu, czyli Miejska Biblioteka Publiczna, wydała także pokonkursowy tomik, w którym zamieszczone zostały najlepsze prace uczestników I i II edycji. Miłą niespodzianką dla laureatów jak i autorów prac zawartych w tomiku były nie tylko cenne nagrody książkowe, ale także świetnie poprowadzony przez Katarzynę Racławską Koncert Chopinowski w wykonaniu nauczycieli i uczniów wymienionej już  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu. Publiczność z aplauzem przyjęła interpretacje utworów Chopina w wykonaniu: Beaty Szarek, Mariusza Dojki, Huberta Wdowiaka i Natalii Biało. Natomiast Jadwiga Huber, dysponująca głosem o pięknej barwie i aksamitnym brzmieniu, zaśpiewała  pełne refleksji i zadumy pieśni  kompozytora. Chopinowski klimat spotkania dopełnił profesjonalny akompaniament do pieśni w wykonaniu Danuty Dudziak.