21.09.2010 - 20.10.2010

Galeria “Okno” - “Zatrzymać czas..”

Galeria “Okno” prezentuje wystawę “Zatrzymać czas..” - malarstwo słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ekspozycję tworzą 35 prac wykonanych w większości techniką temperową i akrylową. Powstały  one na cotygodniowych zajęciach plastycznych pod okiem opiekuna artystycznego Heleny Pileckiej. Jest to pierwsza wystawa tej grupy w Galerii “Okno”, a szósta od chwili rozpoczęcia działalności. Poprzednie wystawy prezentowane były: na Tarnobrzeskim Rynku (2008), w  Galerii “Debiut” przy Tarnobrzeskim Domu Kultury (2009), sali wystawowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu (2009, 2010), Domu Kultury w Koprzywnicy (2009,2010).

Tematem wystawianych prac jest Tarnobrzeg – architektura i ciekawe zaułki miasta,- wynik spacerów ze szkicownikiem ( Urząd Miasta, Rynek, Stary Browar, kościoły).Wielu miejsc już nie ma,  tak jak dom przy ulicy Kościuszki,  stąd tytuł wystawy “Zatrzymać czas”i dewiza grupy, by uwieczniać fragmenty miasta takie jakie są teraz.  Martwa natura i kwiaty na wystawie powstawały w pracowni.
Prace malarskie 15 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku sekcji plastycznej prezentowane na tej wystawie to zaledwie niewielka część ich dorobku. Pasja malowania, często odkryta dopiero po przejściu na emeryturę cieszy twórców i ta radość tworzenia jest widoczna w pracach. Jest to świeżość spojrzenia, bezpośredni sposób traktowania tematu , zabawa kolorem.
“Bawimy się malując i to daje niemałą satysfakcję, a swoje prace na wystawie też miło zobaczyć, choć oglądając je w obcym otoczeniu i “chłodnym okiem”  natychmiast chciałaby się wprowadzić poprawki”

Wystawę można oglądać od 21 września do 20 października 2010 r.