27.10.2010 - 26.11.2010

Galeria "Okno" - "Różne twarze jesieni"

"Różne twarze jesieni” to najnowsza prezentacja prac tarnobrzeskich twórców w Galerii “Okno”. Nawiązuje do pory roku – jesieni.

Wystawę tworzą prace: Kazimierza Kohyta – płaskorzeźby twarze wykonane z “przymrużeniem oka”, namalowane na płótnie jesienne anioły Patrycji Krakowiak, krajobrazy Ewy Urbańskiej, Marioli Gadowskiej, Jana Decowskiego, Doroty Pelc, Zofii Kniaź, przeniesione za pomocą kolorowych nici motywy z jesieni Luby Jadach, “senne“ rysunki piórkiem i tuszem Barbary Komonieckiej, “graffitowe” postacie Łukasza Saturczaka, martwa natura autorstwa Małgorzaty Wójtowicz, kwiaty Danuty Winkler, Zofii Kniaź, Ireny Głogowskiej, model żaglówki Jana Woynarowskiego.
Natomiast autorami zachodzącego słońca są Mirosław Mietła, wieczornego nieba Wiktor Bednarczuk ,a jesiennego lasu z jego bogactwem – florą i fauną Maciej Tyniec i Rafał Rozmus.
Różnorodną paletę jesieni – od fioletu, poprzez czerwienie, brązy aż po szarości, czernie i biele można odnaleźć w pracach pokazanych na wystawie.

Wystawa trwa od 27 października do 26 listopada 2010 roku