W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu młodzi czytelnicy walczyli o tytuł najlepszego czytelnika 2006 roku. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, należało systematycznie wypożyczać i czytać książki oraz zachęcać swoich rówieśników do czytania. Systematyczność przełożyła się oczywiście na ilość przeczytanych książek.
&nbspLiczne jury, reprezentanci oddziałów dla dzieci i filii MBP, po wnikliwej analizie kartotek czytelniczych wyłoniło zwycięzców:

Kategoria I - czytelnicy od 7 lat do 9 lat

Anna Łukaszek - Oddział dla Dzieci MBP
Karolina Szelag - Filia nr 1
Sylwia Janeczko - Filia nr 2
Anna Olszewska - Filia nr 3
Agata Dąbek - Filia nr 4
Kamil Wódz - Filia nr 5
Izabela Zielinska - Filia nr 6
Michalina Chmielowska - Filia nr 7

Kategoria II - czytelnicy od 10 lat do 12 lat

Bartłomiej Orzechowski - Oddział dla Dzieci MBP
Kinga Gorzała - Filia nr 1
Aleksandra Pechnyk, Katarzyna Gronek - Filia nr 2
Piotr Świnicki - Filia nr 3
Ewelina Kalinka - Filia nr 4
Mariola Motyka - Filia nr 5
Justyna Gorczyca - Filia nr 6
Joanna Pochroń - Filia nr 7

Najlepsi czytelnicy 2006 roku, spotkali się 30.01 br. w MBP na uroczystym podsumowaniu konkursu. W obecności rodziców i opiekunów dzieci, Prezydent Miasta Tarnobrzeg, Pan Jan Dziubiński wespół z Dyrektor Biblioteki, Panią Stanisławą Mazur wręczyli laureatom zasłużone nagrody: dyplomy, kalendarze z motywami architektury Tarnobrzega oraz albumy " Pomniki i tablice tarnobrzeskie", dokumentujące historię naszego miasta.

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu, który będzie trwał przez cały 2007 rok. Mamy nadzieję, że rywalizacja "pożeraczy książek" zaprocentuje ich oczytaniem, elokwencją i lepszymi wynikami w procesie edukacji.